2 Çocuğunuda Ölümden Kıl Payı Kurtardı

Hani derler ya saniyelerle kaçırdım şimdi görecekleriniz hepsi saniyeler içerisinde oluyor . Babaları işleri ile uğraşırken aniden beklenmedik bir olay oluyor . Saniyeler içerisinde bir araba kaza yapıyor saniyelerle içerisinde çocuklarını kurtaran baba derin bir nefes alıyor .
Çoğu insan reflexlerini çok iyi olduklarını iddia ederler . Aniden düşecek bir cismi tutarlar yada yola fırlayan çocuğu aniden tutup çekerler.   yaptığımız işleri öngörerek yapmak bir yana dursun,stres altında kaldığımız  zaman soğukkanlılığımızı korumaya çalışmak daha çok önemlidir . Çoğu insan stres altında yada aninden gelişen bir olay olduğunda donup kalıyorlar . Peki işin içinde 2 tane çocuğunuz olduğunda bunu bilerek mi yaptınız yoksa bir refleks olarak mı yaptığınız bilinmiyor ancak ama baba bu hızı sayesinde çocuklarını kurtarmayı başardı.

Endonezya’nın Güney Jambi bölgesinde gerçekleşen bu olay ,bir bisiklet tamircisi olan babanın orada gerçekleşti .  2 çocuğuna  suratli bir şekilde yönelen araba cocukları tam ezicek iken babası cocukları son anda kucağına analarak kendi geri doğru iterek hem çocuklarının hemde kendi canını kurtarmış oldu .

 

İzlenen görüntüler bir Hollwood filmlerinden çıkmış gibi görünen olayda çok şükür karalanan olmadı . Güvenlik kamerasına yakalanan görüntüler , internette binlerce kez paylaşıldı . Övgü dolu mesajlar alan kahraman baba , internette  kendisine melek olarak hitap edildiğini öğrendi .

 

Leave a Comment