Japon Futbolculardan Unutulmayacak Olumlu Davranış

Pazartesi saat 21:00 başlayan Dünya kupası  ikinci tur maçında  Belçika-Japonya maçı  3-2 Japonya mağlup olup oyundan ayrıldılar. Japon futbolcular stadyumu terk etmeden önce arkalarında inanılmaz bir resim bıraktılar.
Maç bitiş düdüğüyle birlikte toplanan Kapomya  futbolcular seyircilerinden özür dileyerek 2018 Dünya kupasının gönül tahtına geçmiş oldular .
Dün akşam saatlerinde tüm dünyada izlenen 2018 Dünya kupası maçı Belçika-Japonya  mücadalesi büyük bir üzüntü ile sonlandı . 5  dakika içerisinde 2 gol atan Japonya takımı maçın ilerdeki dakikalarında hayal ataklı oynadığından kaynaklı acık pozisyonlarda 2 gol yiyerek 2-2 berabere kaldılar maçın son dakikasında Belçika takımı bir gol daha atarak Japonya takımını mağlup etti.
Hakem maç bitiş düdüğünü çaldığında Japonya oyuncuları yere yığıldı . Maç sonunda centilmen bir hareket yapıp izleyicilere ve izleylenlerden  özür babında saygı durusu yaptılar. Daha önce Kolombiya maçını 2-1 Mağlup ettikten sonra Japonya oyuncular tribünler tamamen tertemiz hale gelene kadar stadyumdan ayrılmamışlardı bu sefer soyunma odasını tertemiz bırakarak  herkese olumcu davranışlar empoze ettiler.
Oynamış oldukları oyunda kaybetmiş olmalarına rağmen saygı ve sevgi çerçevesini bozmadıkları için asıl mesajı burada vererek Dünya kupasından elenmişlerdir. Maçı kazanamamış olmalarından ziyade yapmış oldukları pozitif davranıştan dolayı asıl kazananların onların olduğunu düşünmekteler .

 

 

Leave a Comment