Ayaklarını Serinletmek İçin Suya Soktu Ve Olanlar Oldu !

Okyanusa serinlemek için ayaklarını sokan 16 yaşındaki  genci et yiyen bitler tarafından saldırıya uğradı .  Suyun soğuk olmasından dolayı  bitler ayaklarını yerken hissetmedi . Ayağı yenen gencin sağlık durumu iyi olduğu söylendi.
Geçirmiş olduğu yoğun günün ardından azıcık serinlemek isteyen genç ayaklarını soğuk okyanus sularına daldırdı. 16 yaşındaki Sam Kanzinay’ın başına değişik bir olay geldi . Oynamış olduğu bir futbol maçından sonra ayaklarını dinlendirmek , serinletmek isteyen Sam ayaklarını suya soktuktan sonra  ayakkabılarını giymek için ayaklarını sudan çıkarttında akıl almaz bir manzara ile karşılaştı . Ayaklarının tamamını kan içinde gören sam hemen ambulans aradı. Ayakları’nın tüm cildini yemeye çalışan deniz bitleri Sami hastanelik etmişler. Sam’in deniz bitleri ayaklarını yerken hissetmemesinde ki nedeni ise  suyun soğuk olması yatıyor.

 

Geçen haftalar da Sam’in ayağını koyduğu Brighton Dendy Street sahilin soğukluğu 3 derecelerini görmüştü. Gencin Deniz bitleri ayağını yerken hissememesinin sebebinin soğus su olduğunu söylüyorlar .

 

Deniz biyoloğu olan Micheal Keogh bütün delillerin deniz bitini gösterse de bu konu hakkında emin olamadığını açıkladı. Micheal Keogh deniz bitleri hakkında su sözleri söyledi “Ölü balıkları temizleyecek ve yaşayan dokular üzerinde beslenecek temizleyiciler” tanımlamasında bulundu “Çoğunlukla bir santimetre uzunluğundan daha kısa olan canlılar, bu boyutları yüzünden yaptıkları ısırıklarda çok fazla dikkat çekmiyor”söyleyen Keogh, Deniz bitinden çok bunların Deniz larvası olma ihtimalini değerlendiriyor .

 

 

Sam Kanzinay sağlık durumu günden güne iyileşme gösteriyor. Genç delikanlı ayağını soktuğu suda yüzeceğini de  ifade etti . Bu durumuna sansa bağlayan küçük Sam  bu olayın bir daha gerçekleşmeyeğini düşünüyor .Sam’i bu cesaretinden dolayı kutlar, yine de dikkatli olması istiyoruz .

 

Leave a Comment