Bir Yanlış Hareket Nelere Sebeb Olabilir

Yaptığı hatanın farkında olmayan sorumsuz bir sürücü asfalttaki yolun  ortasında durup arabalara ve tırlara zor anlar yaşattı .
Yollarda şöyle bir kural vardır istikamet nereye ise o istikamete yakın olacaksın sağ döneceksen 100-200 m önceden o şeride geçmemiz gerek lakin az sonra görecekleriniz akla mantığa uyacak bir şey değil . Yollarda yaptığımız yada  yapacağımız en küçük sorun bile başkalarına büyük sorunlar çıkarta bilir sonucu ölüme kadar götürebilir.

Geçtiğimiz günlerde oluşan sorumsuz bir sürücünün yapmış olduğu hata kabul edilecek türden  bir şey değil . Yaptığımız en küçük hataların bile başkalarına büyük sorunlar yaşattığını göreceksiniz . Otobanda yol ayrımı kaçıran sürücü  aniden yolun ortasında direksiyonunu  bir sağ bir sola kırarak  otobanı birbirine kattı .  Halbuki az ilerde başka yol ayrımlarının olması . Arkasından gelen tır hızını alamayıp bir sağ bir sol yaparak duran araca çarpmaktan kurtuluyor lakin tırın devrilmesinden kurtulamıyor tır şöfürü . Aracın sürücüsü geri vitese alıp geri giderken arkadan geşen başka bir tır da kaza yapmaktan son anda kurtuluyor . Aracın sürücüsü  2 tane tırı devirdikten sonra ısrarcı bir şekilde yan yola girerek otobandan kaçıyor .

 

 

 

 

Leave a Comment