CHP’DE SİPERLER ALINDI!

ChP’nin seçimi kayıp etmesinin ardından 24 Haziran sonrasında “Kurultay çağrısı yapmayacağını” açıklayan Muharrem İnce, dün Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede ki ana konuyu açıkladı. İnce, dün CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel’e kayıt işlemleri sırasında eşlik edip rozetini takmak için TBMM’ye geldi. 25 Haziran’da ise “Benden kurultay diye bir şey duymayacaksınız” diye açıklama yapan İnce, gazetecilerin baskısı üzerine Kılıçdaroğluyla yaptığı görüşmenin detaylarını açklayarak büyük bi bomba patlattı. Önceki akşam yapılan yemekli toplantıda ise Kılıçdaroğlu’na, “Koltuğu bırak, onursal başkan ol, ben de genel başkan olayım” dediğini de söyledi

TEZCAN: NEZAKETSİZ TUTUM
(CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan): Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ile özel bir yemekte bir araya geldi. Bu özel görüşmedeki konuların bir bölümünün alınıp anabağlamından koparılıp verilmesi yakışık almamıştır. Siyasi nezaketle uyuşmayan bir tutum. Gündemimizde kurultay yok. 
‘GENEL BAŞKAN OLURUM’
İnce, önce ki gece düzenlenen yemekte Kılıçdaroğlu’na “onursal başkanlık” teklifinde bulunduğunu, “Kılıçdaroğlu’nun olağanüstü kurultayı toplayarak kendisinin de genel başkan olabileceğini” söylediğini ifade etti. bu konuşmayı bizzzat halka açıklayan İnce tansiyonu yukseltti. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, İnce’nin bu açıklamalarını “Siyasi nezaketle uyuşmayan bir tutum” olarak değerlendirirken, “Gündemimizde kurultay yok” dedi. Bir başka CHP’li Erol Aksünger ise “Kongre kaçınılmaz” dedi.

KONGRE KAÇINILMAZ 
(CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger): Ben ilk günden beri söylüyorum, sonuçta Muharrem Bey kurultayı isteyecektir. Bundan daha doğal bir şey yok. En doğal hakkı zaten. Kim ne derse desin ortada bir başarısızlık var.

DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY YALAN
CHP’de, seçim başarısızlığını değerlendirmek, vatandaşa nasıl ulaşılacağını tartışmak yerine “kurultay ve genel başkan” kavgası başladı. Sürekli “aday değilim, kurultay istemem” diyen İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yolundan gitti. 24 Haziran’ın hemen sonrasında kurultayı ağzına almayacağını söyleyen İnce, bu sözlerinden kısa sürede çark ederek, Kılıçdaroğlu’na “sen çekil, onursal başkan ol, ben genel başkanlığa adayım” dediğini açıkladı. Benzer stratejiyle koltuğa gelen Kılıçdaroğlu kanadı ise bu tutumu “Siyasi nezaketsizlik, kurultay gündemimizde yok” sözleriyle değerlendirdi.

Leave a Comment