Fortnite’ta Akıl Almaz Yeni Kill Rekoru 

 Dünyalarca ünlü oyun olan Fortnite’ta haftalarca beklenen füze ateşlemesi, Cumartesi akşamı ilginç bir olayla sonlandı.

Oyunun  bütün ülkerler de aynı  saatte başlayan füze ateşleme etkinliğinde savaşmayı bırakıp bir  araya gelerek gökyüzüne doğru inşaatlar yapıp 1 günlük  füze etkinliğinin keyfini çıkardılar .

 

Lakin bu gösteri etkinliğininin sonunu da bir oyuncu getirdi.

Elemental_Ray adlı oyuncu bulunduğu serverda füze ateşleme etkinliği el ele vererek büyük yapıtlar inşa eden sayısız oyuncu ilk defa savaşmayı bırakıp  füze ateşleme etkinliğini daha iyi izleyebilmek  adına  gökyüzüne yükselen bir yapıt oluşturdular . Ama yolunda gitmeyen bir olay oldu füze ateşleme işlemi devam ederken  Elemental_Ray bu gökyüzüne yükselen yapıtın temelini yıkmaya  başladı .

Oyunda yapılan inşaat işlemlerinin temeli kırıldığında yapıt tamamen yıkılıyor . büyük yapının yıkılması esnasında oyuncuların çoğunluğu bu büyük yapıdan olduğundan metrelerce yükseklikten yere çakılıp ölüyorlar . Elemental_Ray bu şekilde  büyük yapıttan düşürüp aldı 48 kille  Fortnite oyunun en yüksek kill rekoruna imzasını  atıyor .

Fortnite’ın  bundan önceki kill rekoru 33 olduğunu düşündüğümüzde  , Elemental_Ray’in 48 kill ile almış olduğu birincilik şuanlık geçilmesi imkansız gibi görünüyor . Oyuncular bu etkinliğinin sonunda oyuncular  Elemental_Ray’a baya kızmış görünüyorlar. Bazı oyuncular ise etkinliğin ilginç bir sonla bittiğini düşünüp unutulmayacak bir son olarak nitelendirmişerdir .

Leave a Comment