Günümüzün Yeni Teknolojisi Uçan Araba

Dünyanın bütün gözleri Aston Martin’in yapmakta olduğu  uçan araba projesinde . Uçan araba projesiyle birlikte araba trafiğinin de önüne geçmeyi planlıyorlar . Şirketin tanıttığı uçan araba projesi  , hem özellikleriyle hem de  tasarımıyla gözleri kamaştırıyor .

 

Lüks araba konusunda markalardan biri olan Aston Martin, “Volante Vision” ismini verdiği uçan araba konseptini bugün duyurmuş oldu. Dikey kalkış ve iniş(VTOL) teknolojilerine sahip olan Volante, bu özellikler sayesinde dar alanlara da çarpmadan iniş kalkış  yapabilme özelliğine sahip.  Uçan arabanın hava taşımacılığı konusunda çığır açacak gibi görünüyor. Uçan arabayı ayıran en  önemli özelliklerden birisi ise Hibrit-elektrikli motor paketleri ve otonom uçuş yetenekleri .

 

Normal tasarımlardan biraz daha farklı olan Modern Aston Martin’nin  aracın dizaynı göz kamaştırıcı olacak gibi duruyor. Formula 1 araçlarını andıran ön kanadı ve ana gövdesi, gelecek teknolojilere ışık tutacağı şimdiden anlaşılıyor. Aracın içini soracak olursanız  Aston Martin’e her  zaman yakışan tasarımını kullanacak aracın içinin şimdedn lüks olacağını söyleyebiliriz.

 

 

Hazırlıklara bakıldığında Aston bu uçan araba projesine tek başına girmiş gibi gözüküyor .Moden uçakların tribünlerinden ilham alıp ona göre tasarlayan Cranfield Üniversitesi’nden Cranfield Havacılık Çözümleri şirketi ve Rolls-Royce ile ortaklaşa tasarlanan uçan araç projesi, her konu için özel çalışma gerektiriyor. Şirketin CEO’su olan Dr.Andy Palmer tarafından yapılan bir açıklamada, Büyük şehirlerde nüfusun fazla olduğunu ve gittikçe arttığını dile getiren Palmer  artan nüfusunda yollara yansıdığını söyledi . Yollarda ki araç sayılarıda nüfüsla birlikte artmakta artık kasabalarda bile trafiğin olduğunu  dile getirdi . Vision projesi’nin ihtiyaç hale geldiğini söyledi ve yapacağımız uçan araba projesinde ise insanların trafik dertlerinin kalmadığını ve istedikleri gibi kullanmakta özgür olduğunu dile getirdi .

,

 

Leave a Comment