İlk İş Günü İşe 30 Km 7 Saatte Yüreyen Adama Patronundan Büyük Hediye

Amerikada geçen günlerde ilginç görüntüler ortaya çıktı . Alabama Üniversitesinde öğrenim gören Walter Carr’ın yapmış olduğu ilk işe gidebilmesi için önünde zorlu bir parkur vardı . işe gidebilmek için  30 km mesafeyi 7 saatte tamamlayıp işe gitmesi gerekmekteydi . Üniversitede okuyan genç  işe gidebilmek için sarf ettiği emeğin meyvesini daha gün bitmeden patronlarından hemen alıverdi.
Walter Carr evinin yakınlarında bulunan bir şirkete çalışma isteği başvurusunda bulundu ve başvurusu kabul edildi. Ancak Walter Carr bekleyen bir sıkıntı vardı . Genç delikanlının işe gidebilmesi için bir arabaya ihtiyacı vardı . Arkadaşlarını arayıp yardım almaya çalışan Carr’ın işleri istediği gibi gitmedi arabasını verecek yada onu işe bırakacak arkadaşlarından olumlu sonuç alamadı .

 

20 yaşındaki Carr’ın yapabileceği tek şey yürümek olduğunu fark etti . Walter Carr’ın evi ile iş yeri arasında 30 km vardı . işe gitmek için gece geç  saatlerinde evden çıkan Walter Carr 7 saat sürecek olan yolculuğuna başladıktan sonra gece saat 4  sularında polisler tarafından durdurulur . Polisler Gecenin bu saatinde nereye gittiğini sorulduğunda ,genç adam, ‘inanması zor biliyorum ama işe gidiyorum’ diye yanıt verdi. Polisler gencin yapmış olduğu davranıştan etkilenerek polisler delikanlıyı araçlarına alıp bir restorana götürüp genç delikanlıya kahvaltı ısmarladılar

 

Polisler genç delikanı için  twitter da şu sözleri sözlediler Bu genç adamla karşılaştığımız için onur duyuyoruz. Bizi gerçekten çok etkiledi!” Polis güçlerinin böyle bir tweet paylaşmasının ardından  yaşanan olay kısa süre içersinde viral oldu .  çalışmış olduğu şirketin CEO’su Luke Marklin Walter Carr’ın yapmış olduğu bu davranışı tebrik ederek kendisine ait olan SUV  aracı olan Ford Escape’i 20 yaşındaki gence hediye etti. Böylelikle  yapmış olduğu kararılık ve iyi niyetinin karşılığını bu şekilde almış oldu .

 

 

Leave a Comment