iPhone Hafızası Nasıl Yedeklenir ?

iPhone veya iPad kullanıcıları kullandıkları akıllı cihazların hafızasındakileri  kaydetmeyi yada değiştirmeyi nasıl yapıyorlar .

Akıllı telefon kullanan kullanıcılar telefondaki veya tabletteki bilgilerini kaydedip istediği zaman istediği  her yerde kaydettiği bilgileri ulaşma imkanına sahip . Peki iPhone hafızası nasıl yedeklenir ?

Bu imkanları uygulaya bilmek için ilk önce sizin yedekleme yöntemine karar vermeniz gerekiyor . iCloud yedekleme  yada iTunes yedekleme ile  telefonunuzun hafızasını yedekleme imkanına sahip olabilirsiniz .

 

iCloud nasıl ile akıllı cihaz nasıl yedeklenir

iPhone cihazımızın hafızasını iCloud üzerine kaydederseniz , kaydettiğimiz bilgiler iCloud hesabımıza kaydedilir . iCloude hesabın  2 Tb’ a kadar hafıza kapasitesi vardır .  intenetin  ( Wi-Fi ) bulunduğu her noktadan bilgi kayıt edebilirsiniz .

İlk önce yapmamız gereken iCloud’a kayıt işlemi yapmak için telefonumuzun Wi -Fi ye bağlı olması gerekmektedir. İlk önce yapmamız gereken iPhone telefonumuzdan ayarlar kısmına girmek oluyor . Ayarlardan Apple Kimliği’ne girin ve iCloud’a dokunun. iCloud yedeklemeye dokunun. Burada iCloud Yedeklemenin açık olduğundan emin olun.”Şimdi Yedekle”ye dokunun ve yedekleme işlemi bitene kadar internet bağlantısını kapatmayın.

 

iTunes ile Yedekleme

iTunusla yapılan kaydetme  işlemleri ise Mac ya da Pc  bilgisayarlarında saklanmak  için yapılır. Burada ki saklama alanı ise bilgisayarın hafızasına göre değişir .
Tunes’i açıp bilgisayarınıza bağlanın. Ekrandaki adımları izleyerek cihazınız ile bilgisayarınızı birbirine eşleştirin. iTunes üzerinde görününce akıllı cihazınızı seçin. Daha sonra “Şimdi Yedekle”ye basarak yedekleme yapabilirsiniz. Sağlık bilgilerinizi yedeklemek için yedekleri şifrelemeniz gerekmektedir.

En son yapmanız gereken işlem ise arkanıza yaslanıp yapılan çalışmanın yüklenip tamamlanması  yükleme bittikten sonra akıllı cihazlarınızın hafızasını  kaydetmiş olacaksınız .

 

 

Leave a Comment