İstanbul da ki Büyük Film Platformu

Türk sinema sevenlerin büyük bütçeli film yaparken zorlanmalarından ve yetersiz alandan ötürü İstanbul da geniş bir alan platform kurulması kararı aldı . İstanbul da yapılan üçüncü havalimanına yakın  Şile taraflarında  olan  bu platform 3 köy arasında   belirlendi .  Bu 3 köy İstanbulun flim platosu olacak.
Bilindiği üzere ülkemizde  Cem Yılmaz gibi önemli film yapımcıları film seneryoları üretirken ciddi  elbise dekorlarına ihtiyaç duyuyorlar ve geniş araziler gerektiren filmler  oluyor .  Bunun en önemli örneğini Cem Yılmazın A.R.O.G. ve Yahşi Batı filmlerinin kamera arkalarında  görmekteyiz .

 

Çekilen filmlerin çoğu yüksek bütçelerden oluşmakta ve bu filmlerin çekimleri 1 yıla kadar sürebilmekte . Bu kadar  uzun süren filmlerin huzurlu ve rahat bir yerler ihtiyaçları vardır . Bütün günlerinin tamamını sette geçirmek uzun ve meşakatli bir iştir .  Bundan dolayı İstanbul Büyükşehir  Belediyesi Meclisi, Eyüp Belediyesi bu çalışmaya olumlu bakmıştır . Yeni film platformları Türkiye’nin de film sektörünü iyileştirecek .

 

İstanbul da yapılacak film platformun da akla takılan tek soru trafik sorunu olup  olmadığıdır .Karadeniz kıyısında olan Ağaçlı,Çiftalan ve Odayeri  gerekli adımlar atıldıktan sonra Türkiye’nin Hollywood’u haline gelecek .

 

Leave a Comment