Mars’a Ayak Basacak En Genç İnsan

Dünya’nın en genç insanı  uzaya çıkmak için hazırlanıyor  .  NASA’nın Astronot programına seçilip mezun olan Alyssa Carsoni programın en genç mezunu seçildi. Alyssa Carsoni Mars’a ayak basmak için dünyanın her tarafından eğitim görmekte .

 

 

Marsa gitme hayallerini kuran Alyssa Carsoni  Advanced Possum Academy’e  kabul edilmekte. Oradan da mezun olan Alyssa Carsoni  Alyssa Carsoni Advaned’in en genci olarak tarihe geçti. Alyssa Carsoni  şimdi ise Louisiana’da astronot eğitim merkezinde mars eğitimlerine devam etmekte.

 

 

Alyssa Carsoni kendisinin yapmış olduğu açıklamalarda  3 yaşındayken izlemiş olduğu “Backyardigans” programından çok etkilendiğini ve çocukluk zamanından beri Mars’a gitmenin hayallerini kurduğunu dile getirdi .

 

 

 

Vakıf kurarak hayalleri olan gençlere yol göstererek  onlarında kendisinin gibi ü hayallerini gerçekleştirmek için destek olmakta.

 

 

 

 

Alyssa Carsoniyle yapılan bir görüşmede ” Her zaman hayallerimi izledim ve kimsenin  onları sizden almasına izin vermeyin . Tüm astronotlar , özellikle kadın astronotlar bana izleyebileceğim bir yol gösterdi.” ifadelerini kullandı .

 

 

 

Babası olan Bert Carson , 2008 yılında kızını  NASA uzay kampı’na kayıt ettirdikten sonra kızı olan  Alyssa Carson dünya çapında bazı ülkelere götürdü .  Laval ,Quebec ve İzmir’de bulunan kamplardan da uzay eğimleri almış oldu .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment