Normal Kahveden %200 Daha Etkili

Geçen saatlerde  uzaya  death wish coffee adında normal kahveden %200 kat daha cok kafeinli bir kahve uzaya gönderildi . Kahve  Dragon adlı kargo kapsülü  Uluslararası Uzay İstasyonuna doğru yola cıktı .
Bu projeye adını yazan Elon Musk SpaceX ile birlikte ortaklık calışması yürüterek  Death Wish Coffee adındaki kahveyi  Uluslararası Uzay İstasyonuna yolladı . Normal kahveden %200 daha kafeinli olan bu kahve ilk defa bir Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderildi

 

SpaceX’in uzaya göndermiş olduğu Dragon adındaki kargo aracı ile gönderildi. Uzaydaki koşullar ele alınarak astronotların huzurunda sunuldu . Death Wish Coffee hazırlanma asamasında ilk öncelikle konsantre bir şekilde ısıtıldığını sonra ki aşamasında  dondurulduğunu söyleyen Death Wish Coffee yetkileri en sonda da kurutulduktan sonra sıkıştırılarak  evdeki kahvelere benzer bir hal aldıgını dile getirdiler . Kahveyi içmek için 1 fincan ve su yeterli olmaktadır .

Gıda ekibiyle birlikte  çalışan NASA , uzaydaki şartları ele alınarak kahveyi korunaklı hale getirmenin yollarını bulmuşlardır. Kahvenin %200 daha kafeinli olduğunu dile getirip küçük bir sloganla kapattılar slogan ise “Galaksinin En Güçlü Kahvesi”  kullanılması bekleniyor .

 

 

Leave a Comment