YENİ NESİL BOMBA GİBİ GELİYOR

Dünyanın en büyük 3.  bilgisayar üreticisi olan ACER , IFA 2016 Fuarı’nda Dünyanın en iyi oyun performaslı laptopunu tanıttı. Bilgisayarın gücünü İntel core i7 işlemcisinden almakta. Ekran performasını ise 2 adet Nvidia GTX1080 ekran kartından almakta. Dünyanın ilk kavisli oyun laptopu olan Predator 21X’i soğutma işlemini ise 5 tane soğutucu fan gidermekte.

İşte dünyanın en iyi bilgisayarı

Günümüzde bilgisayar üzerinden oyun oynamayı sevenler genellikle masaüstü bilgisayar tercih ediyor. Her ne kadar oyuncu laptopu kullanan bir kesim olsa da, büyük çoğunluk oyun için masaüstü kullanıyor.

Ünlü bilgisayar üreticilerinden Acer, bu alışkanlığı değiştirmek için yepyeni bir laptop üretmeye hazırlanıyor. Geride bıraktığımız günlerde IFA 2016 teknoloji fuarında gün yüzüne çıkarılan Acer Predator 21X, barındırdığı özelliklerle gelmiş geçmiş en iyi dizüstü bilgisayar ödülünü almaya layık gibi görünüyor.

Öncelikle ekranından başlayalım… Predator 21X’in 21-inç büyüklüğünde ve 2560 x 1080 çözünürlükte IPS ekranı bulunuyor. Bu ekran, 21:9 en boy oranına sahip. Ekranın en büyük özelliği ise kavisli yapıda olması. Zira Predator 21X, dünyanın kavisli ekrana sahip ilk dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor.

Dev dizüstü bilgisayarın kalbinde, güncel en iyi bilgisayar işlemcilerinden Intel i7 yatıyor. Elbette bir bilgisayarın oyun bilgisayarı olması için ekran kartının iyi olması gerekiyor. Predator 21X’de iki adet Nvidia GTX1080 ekran kartı bulunuyor ki bu kart, ana akım için piyasaya sürülen şuan piyasadaki en iyi ekran kartı. Tabii bu canavarı soğutmak için 5 fanın çalıştığını da belirtmek gerekiyor.

Bu bilgisayar, kolay değiştirilebilir parçalarıyla da dikkat çekiyor. Örneğin dizüstü bilgisayarların RAM’i ve harddiski kolaylıkla değiştirilebiliyor. Fakat Predator 21X’in işlemcisi ve ekran kartları bile çok kolay bir şekilde söküp takılabiliyor. Ayrıca klavye parçaları da değiştirilebiliyor.

Klavye demişken; Predator 21X’de mekanik klavye tercih edilmiş. Bildiğimiz üzere laptoplarda genellikle mekanik klavye tercih edilmiyor. Fakat söz konusu bilgisayar oyun amacıyla dizayn edildiği için, her şey usulüne uygun olarak düşünülmüş.

Acer Predator 21X’in satış fiyatı ve ülkemize gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor.

Leave a Comment